Єрківський ЗДО ”Колосок” Єрківської селищної ради, Єрки
Черкаська область, Звенигородський район

Поради лікаря

Одне з головних завдань закладу дошкільної освіти - забезпечення права кожної дитини на охорону її життя і здоров'я.

Харчування є одним з найважливіших факторів, що визначає здоров'я дітей, сприяє профілактиці захворювань, підвищенню працездатності та успішності, фізичному і розумовому розвитку, створює умови для адаптації підростаючого покоління до навколишнього середовища. Правильно організоване харчування забезпечує організм всіма необхідними йому харчовими речовинами (білками, жирами, вуглеводами, вітамінами і мінеральними солями). Основним принципом харчування дошкільнят є максимальна різноманітність харчових раціонів, яке досягається шляхом використання достатнього асортименту продуктів і різних способів обробки.

У закладі дошкільної освіти організовано збалансоване харчування відповідно з натуральними нормами. У повсякденний раціон включені основні групи продуктів: м'ясо, риба, молоко, яйця, овочі, цукор, хліб, крупи та інші.


Запобігання дитячому травматизму

ХХІ століття, на відміну від попереднього, буде ще більш науково-технічно прогресивним. І цей прогрес несе з собою як багато позитивного, так і цілий ряд небезпек техногенного, природного, біологічного характерів тощо.

Основне завдання сім’ї, навчального закладу - виховання з раннього дитинства громадянина, який здатний самостійно й свідомо протистояти небезпекам різного характеру, що дозволить йому активно брати участь у суспільному житті, відстоювати основні принципи безпечного життя, діяльності та відпочинку. Діти повинні знати про світ небезпек, який їх оточує, мінімізувати можливий ризик, жити в гармонії з собою та з природою.

В основі терміну ''безпека життєдіяльності'' лежить співвідношення ''людина–середовище проживання''. Частіше жертвами нещасних випадків, аварій, стихійних лих стають діти. Як правило, вони не знають елементарних правил поведінки або просто бездумно та безпечно поводять себе на вулиці, на воді, під час купання, на дорозі, в побуті тощо. Разом з тим вони і самі створюють небезпечні ситуації.

Щоб протистояти такому явищу в суспільстві, треба змінити наше ставлення до нещасних випадків, озброївши підростаюче покоління певним багажем знань, забезпечивши сприятливі умови для життя, навчання, відпочинку.

 Основні завдання сестри медичної дошкільного закладу:

  • Постійний контроль за станом здоров’я дітей;
  • Надання невідкладної медичної допомоги дітям у разі гострого захворювання або травми;
  • Здійснення контролю за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму навчально-виховної діяльності;
  • Контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму;
  • Проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного навчального закладу;
  • Ведення звітно-облікової медичної документації в порядку, встановленому МОЗ України.

Основні напрямки роботи сестри медичної дошкільного закладу:

  • Збереження та зміцнення здоров’я дітей;
  • Забезпечення ефективного фізичного розвитку дітей;
  • Формування у дітей свідомого ставлення до власного здоров’я і здоров’я оточуючих як до найвищої індивідуальної і суспільної цінності.

 

Логін: *

Пароль: *