Єрківський ЗДО ”Колосок” Єрківської селищної ради, Єрки
Черкаська область, Звенигородський район

​Сторінка фізінструктора

Інструктор з фізичної культури: 

У дошкільному дитинстві закладаються основи здоров'я, виховуються основні риси особистості людини. Сім'я, дошкільні заклади мають створити сприятливі умови для оптимального фізичного розвитку дитини, отримання знань про людський організм, опанування санітарно-гігієнічних навичок. Дитина повинна поступово вчитися бути творцем досконалості свого тіла, здоров'я. Міцне здоров'я є запорукою розвитку дитини в інших особистісних аспектах. На цій особливості наголошує народна мудрість: «У здоровому тілі - здоровий дух», - стверджували в античні часи; «Нема щастя без здоров'я», - гласить українське прислів'я.

Фізичне виховання дітей дошкільного віку - систематичний вплив на організм дитини з метою його морфологічного і функціонального вдосконалення, зміцнення здоров'я, формування рухових навичок і фізичних якостей. У перші шість-сім років фізичне виховання є основою всебічного розвитку дитини. Система дошкільних установ має широкі й різноманітні можливості для забезпечення реалізації таких завдань фізичного виховання дошкільників:

  • зміцнення здоров'я;
  • забезпечення гармонійного розвитку організму;
  • розвиток рухових умінь, навичок і фізичних якостей (сили, спритності, витривалості, гнучкості тощо);
  • підвищення фізичної та розумової працездатності;
  • загартування організму;
  • прищеплення культурно-гігієнічних навичок, формування уявлень про здоровий спосіб життя;
  • виховання потреби у заняттях фізичною культурою і спортом.

Фізичний розвиток у дошкільному віці є особливо стрімким. З огляду на це фізичне виховання має бути своєчасним, методично правильно організованим.


ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК І ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Фізичне здоров'я є головною умовою духовного і морального здоров'я дитини. У період дошкільного дитинства закладається фундамент здоров'я, формуються життєво необхідні рухові навички, вміння, розвиваються важливі фізичні якості, що свідчить про необхідність правильного фізичного виховання, яке має сприяти оздоровленню і повноцінному розвитку дитини.

Фізичний розвиток - процес зміни морфологічних і функціональних ознак організму, основою якого є біологічні процеси, зумовлені спадковими генетичними факторами, умовами зовнішнього середовища і вихованням.

Показниками фізичного розвитку є:

  • антропометричні та біометричні дані: зріст, маса тіла, життєва ємкість легень, об'єм грудної клітки;
  • розвиток основних рухів (ходьби, бігу, стрибків, метання, лазіння та ін.);
  • рівень фізичних якостей (швидкості, спритності, сили, витривалості, гнучкості);
  • рівень показників формування постави (вигинів хребта, відстані між  кутами лопаток та ін.).

Фізичне виховання проводиться за методикою М.М.Єфименка та Е.С.Вільчковського.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

  Навіщо потрібна ранкова зарядка?


Продзвенів будильник. Очі ніяк не хочуть розплющуватись. Лежиш і думаєш: «Ще трішки подрімаю і малий нехай полежить. Навіщо так рано вести в дитсадок? Приведу на сніданок… ». Потім похапцем збираємось, швиденько ковтаємо гарячу каву, одягаємо сплячу дитину і тягнемо в дитячий садок. Дорогою плач, підвивання, іноді крики, шарпання за руку – на початок дня зіпсований настрій, сонливість і роздратованість.


                                             Що ж не так? ЛІНЬ!
 
Лінуємось лягти і вкласти дитину вчасно спати, лінуємось встати на 10-15 хвилин   раніше, щоб спокійно зібратись, приготувати сніданок і … зробити зарядку. Так, так зарядку! І багато хто скаже: «Фе! Навіщо вона потрібна?»
І дійсно. Навіщо потрібна ранкова зарядка? Краще цілий день ходити позіхаючи, випити ще кілька філіжанок кави від якої ще більше хочеться спати, від поганого настрою дратуватися через кожну дрібничку… А може таки зранку зарядка?  
Встати раніше, розбудити дитину і під веселу бадьору музику «підняти зі сну» організм: свій і дитячий.  
Запустити серце – нехай тренується, бо активно «тренуючись» воно підвищує концентрацію кисню в крові, а, отже, забезпечує  якісну роботу всіх органів.
Виконуючи активно рухи, у вас та у малюка, покращується крово та лімфообіг, кровопостачання серцевого м’язу, прискорюється венозний кровотік, що в свою чергу усуває застійні явища після сну.
Частіше дихаючи, зростає газообмін у легенях, артеріальна кров швидше насичується киснем, м’язи стають витривалішими, а суглоби рухливішими.
Якщо у крові зростає кількість кисню, то краще починає працювати мозок. Це важливо, особливо для дитини. Вона стає зосередженою, пильною і може довше концентрувати свою увагу, виконуючи певні задання.  
Після ранкової зарядки піднімається апетит. І не потрібно тягнути дитину на кухню і силоміць заставляти «з’їсти ще ложечку».
І ви, і дитина зарядитесь гарним настроєм на весь день.  
Та якщо вам все ж ЛІНЬ зранку робити зарядку, то хоча б не полінуйтесь привести дитину в садочок раніше. Де на неї чекають веселі вправи, бадьора музика та гарний настрій!

Логін: *

Пароль: *